Hudba, hlas a meditace (jindy a jinde)

20.4.2010

 Letos jediný týdenní seminář se přesouvá na začátek srpna do již několikrát vyzkoušeného a osvědčeného ekologického a duchovního centra Padmafarma v Bělé u Jevíčka (www.padmafarma.cz). Původní místo bylo zbytečně příliš drahé (tady je to téměř za polovic). Možná jsem už staromódní, ale tvrdím, a mám za ta léta vyzkoušeno, že duchovnosti (a metodám k ní vedoucím) drahota, jakkoliv pro některé relativní, a luxus nepomáhají, naopak, přímo škodí.

Intenzivní zážitkový seminář propojuje praktické dovednosti i teoretické vědomosti (máte-li, vlastní tibetské mísy, didžeridu a bubny vezměte s sebou), začíná v 18:00 večeří, končí obědem, a proběhne v termínu

2.– 8. 8. 2010

Obvykle jsem v letáčcích psával, že „ve věku mobilů a informační revoluce používáme stále software lovce mamutů. Je nejvyšší čas to zjistit a přeprogramovat se. Poprvé v historii lidstva už totiž víme, že být šťastný, výkonný, zdravý, úspěšný a ekologický je nejen možné, ale při troše snahy, trpělivosti a vytrvalosti, a s pomocí tak hravě příjemných metod, jako jsou ty hudební a zpěvné,  také snadné. Jen vědět proč a jak,“ teď ale zkouším pozvat především na praktické a jinde nenabízené metody: „Možná zvládnete mantry, alikvotní zpěv, sférickou píšťalu, meditaci v chůzi, večery plné hudby celého světa, i hledání vody a objímání stromů v nádherném parku blízkého sanatoria, ale v každém případě odjedete nabiti energií a pozitivním myšlením.“

 „Něco je navždy jinak, když tě člověk potká naživo,“ napsala předloni jedna účastnice.

 Pro informaci těm, kteří mne neznají, musím konstatovat, že jako alternativní hudebník, terapeut, spisovatel a duchovní učitel jsem vydal pro ně možná až příliš mnoho časopisů a knih, že cleé roky připravuji autorské pořady o „jiné“ hudbě (v současné době mne můžete slyšet každou druhou neděli od 23:15 h v  pravidelných rozhlasových pořadech na stanici Vltava, a ve Středních Čechách a v Praze na internetu živě i ke stažení v podcastu na www.ethnoradio.cz každou sobotu od 10:00 na Rádiu Ethno 90,7 FM). Vydal jsem také několik CD s hudbou na tibetské mísy a steel drum (včetně DVD Za hudbou). Léčivými a duchovními aspekty hudby se aktivně zabývám více než 35 let. Poslední knihy (Trhlina v realitě, Co je za hudbou, Kusanec štěstí) budou k dostání na místě.

 Mimochodem, dobrá zpráva: Levné knihy mi letos vydají CD Každý zvuk je hudba, a knihu Meditace: cesta ke štěstí a zdraví. Navíc se mi podařilo odkoupit (svá vlastní!?) práva, takže pracuji na novém, rozšířeném vydání knihy Nová doba porodní.

 Cena semináře je 4.000,- Kč a zahrnuje vegetariánskou stravu, lektorné a ubytování (na molit. matracích, spacáky s sebou). Přihlášky a podrobné informace na adrese info@rezonancniterapie.cz a na telefonu  603 240 323.  Zálohu 2.000,- Kč, po jejímž zaplacení vám rezervujeme místo, je možné zaplatit na účet číslo 670100-2201015216/6210, variabilní symbol datum narození (RRMMDD).