Pozitivní iluze

1.5.2014

 Kdysi jsem se při výuce a hledání podzemních pramenů a studen (a tedy i negativních zón) ve svém nadšení pro intuici a pravohemisférové disciplíny (jako jsou malování, dělání hudby, poslouchání zvuků atd.) a také v zájmu české vychytralé lenosti, umanutě rozhodl: když už vyhledávat pomocí virgule, vlaštovky (proutku, dvou drátků,  tzv. elka a kyvadla, ano, vše mi šlo, ale vlaštovka se dá strčit do kapsy) hledat rovnou pozitivní (tedy člověku příjemné, regenerační a harmonizující) místa a zóny. Užijte si (s dlouhým nádechem předem a klouzavou a vytrvalou) konzistenci dlouhých souvětí s mnoha závorkami… a kurzívou vypsané názvy příslušných blogů nebo knih na mém blogu snadno vyhledejte a v klidu (jako když jedete z mírného zasněženého kopce na sáňkách)  pročtěte.

 Dnes, o téměř čtyřicet let (a řadu knih a stovky seminářů i na témata přirozené, tedy nemedicínské porodnictví, nebo překotně nepřirozené emancipace mnohých českých rychlokvašených emancipovaných seminářových bohyň) později, jsem mistr a virtuos ve výuce pozitivního myšlení, a intuitivně mne ve chvíli, kdy mi někdo vypráví něco negativního, napadne (v haře!) rovnou pozitivní řešení. Proto jsem celé ty roky propagoval a učil objímání stromů, pomalou meditační chůzi (kinhin), zpěv manter a alikvotů a další pozitivní metody práce na sobě samém… a napsal a navzdory tlaku vydavatelů a jejich následné neochotě vydávat dotisky, když byly  knihy vyprodány, tituly jako Tajné dějiny hudby a Hudba jinak, Návod na použití člověka, Nová doba porodní, Každá maminka je Mozart, Budouc(t)nost duchovnosti a další. A proto jsem se také nedávno dal přemluvit a v tibetské čajovně promluvil v rámci prezentace se stejnojmenným názvem: Pozitivní iluze.

 Jak jsem tak totiž celé ty roky přednášel na téma čeho bychom se měli vystříhat (hezký obrat, že, ach ta čeština!), a v rámci přeprogramovávání snaživců a nespokojenců logicky vysvětloval, proč jsme tak negativně myslící a  uvažující tvorové (a národ, viz blog Kdo nás s naší povahou stvořil), a nemohl jsem nezmínit i naši většinou zdraví škodlivou protože temperovaně laděnou (z hlediska vesmírných frekvencí a harmonie sfér a principu oktávy vskutku anatomicky rozladěnou) hudbu (Co je za hudbou, Aliktovní), a jak jsem tak celé roky zájemcům na Cestě a čtenářům blogu vysvětloval co všechno nás rozlaďuje (myšleno nejen emočně, ale také frekvenčně), přestože jsem ty, kteří a které neumí ani v dospělosti zpívat, konejšil, že falešný zpěv neexistuje, postupně jsem na sobě nastudoval a pak učil nejen mnišské mručení a alikvotní zpěv, ale také onen zvláště laskavě příjemný a o to jednodušší tibetský běh a jiné (ze)nové techniky, jako jsou i mandaly a jantry.

 Mezi řádky (tady poblíž Arbesova náměstí nedávno otevřeli krásnou, interiérově vybavenou stejnojmennou kavárnu) jsem za ty roky pozitivně ovlivnil stovky těch, kteří trénují pozitivní řeč i všímavost, a plasticky tak tvarují své (zlov)zvyky automaticky vše kritizovat a hodnotit… a tím, jak nabobtnal, rozkošatěl (hypertextově se propojil stovkami článků) tento blog, ve kterém je možno vyhledávat jako na Gooolu, a jak je přístupný ve dne v noci i později příchozím, synchronicity rozkvétají jako řepka na poli.

 Ne náhodou mi jeden náhodný čtenář právě popsal svou Trhlinu v realitě: Při mazlení s dívkou jsem si najednou všiml, že jsou pryč všechny moje deprese a problémy. Říkal jsem si, tohle není možné, vždyť je to lepší, než x prášků, jídla a já nevím čeho všeho, tak kde má ten můj problém kořeny. No a dnes jsem napsal do google vyhledávače „nedomazlení“ a vypadl mi Váš článek. Jak hluboce se s ním ztotožňuji nelze ani napsat. Přijde mi, že celá naše civilizace zešílela, že se zde vyrábí roboti. Místo mazlení a lidskosti se zde vyrábí roboti!

 Hmm. Další korálek zadostiučinění, už je pomalu nemám kam dávat. A tak jsem na konci celoživotního osvětlování (ve smyslu prosvícení iluzorní tmy silnou baterkou motivace a zenovou holí efektivní metody) radostí života (a propagace laskavosti a pouček jako Není cesta ke smíchu, smích je Cesta) sestavil provokativně laskavou a jinam a jinak motivující prezentaci a v čajovně Dharmasala nedávno promluvil právě na téma manter, janter, lungt (tibetských vlajících praporků) a tank (malovaných, někdy až gigantických látkových vyšívaných praporců a dalších tibetských fíglů (s pozitivním poselstvím a instrukcí zároveň) na mysl.

 Chtěl jsem nejen poukazovat na naši již nevnímanou, skrytou a oficiálně nepřiznávanou omezenost (viz. stejnojmenný blog a hlavně video-přednáška Jak jsme omezeni rozumem na Youtube) našich smyslů a programů, ale také naznačit, že cesta z pasti ven je celkem snadná: netřeba velkých peněz a velké dřiny, hodně potu a množství slz, stačí jen přehodit znaménko (pro nechápavé: z mínus na plus) a aktivně vyhledávat pozitivní informace a možnosti nápravy. Jsme jen celoživotní a celospolečenští důsledci dlouhodobě negativního programování (a výchovy drezůrou a tresty a obliby stále detailně krvavějších hororů, a traumatických porodů a dvou světových a jedné studené války minulého století). Viz mé již dávné blogy s názvem Proč nejsme dokonalí, nebo DDT porodnictví, nebo Porodit buddhu.

 Píši a přednáším o tom, že stačí úmysl a rozhodnutí šířit dobrou zvěst (evangelium), že stačí pozitivně myslet a mluvit a jednat (a rodit, viz blog Desatero porodní síly), a za dvě tři generace by svět neznal ekologické krize a zbytečné lidské násilí. Že sice i křesťanské desatero je iluze, stejně jako sochy buddhů, ale také pozitivní, a pokud bychom mu věnovali stejnou energii jako jeho porušování, a dodržovali jej, změnili bychom nejen sebe, ale i společnost. A že stejnými pozitivně regenerujícími iluzemi jsou a mohou být praktické labyrinty, mantry, ikony a jiné posvátné obrázky a vrchy a místa v krajině… a že tím, že bychom se soustředili na to (sice iluzorní ale) pozitivní, začali bychom „obrodný“ proces.

 Videoprezentace o tom všem, Pozitivní iluze, byla v rámci oslav svátku Práce i Jara právě zavěšena na Youtube a je k vidění a slyšení na adrese https://www.youtube.com/watch?v=SayfM4i8wv4 … a je jen na vás, jestli, budete-li nadšeni, ji šeptandou a přeposíláním odkazu na Facebooku a Twitteru a jinak, pošlete geometrickou řadou dál, a podělíte se tak s ostatními.