Sukněmi za mír

21.8.2015

… a také za znovunalezení vytrácejícího se ženství, tak bych nazval blog jedné maminky, která přestala nosit kalhoty a znovu se zamilovala do sukní (a všeho co se tím v jejím životě změnilo). Psal jsem o fenoménu kalhot již kdysi dávno (odkaz  dole), a teď konečně (matemašte!) dorazil pozitivní důkaz přímo ze strany ženy! Blog mi přeposlala paní učitelka i s postřehem ze své školy: Vidím to i na slečnách z devítky v naší škole. Ve třídách i na chodbách uječené stádo (nebo hejno?) puberťaček (vzhledem k občasnému „vole“ spíš stádo), pak přijde školní ples, a najednou jsou tu dámy, ztišené a zjemněné, najednou v šatech se opravdu chovají úplně jinak… Přeji příjemné zasněné a inspirující počtení, dámy (i jako potvrzení dávného rčení, že „šaty dělají člověka“):

Chci se s vámi podělit, co šest měsíců v sukních přineslo mému životu (píše a sem tam zdůrazňuje tučným písmem blogerka Olga Strnadová). Dlouhé a široké sukně jsou mnohem lepší afrodisiakum než upnuté kalhoty, které sice ukáží štíhlé nohy a kulatý zadeček, ale sukně si s mužskou fantazií pohrají mnohem lépe. Sukně vás jaksi přiměje nedělat mužské práce. Umývat okna auta na benzínce v půvabné sukni je nejen nepohodlné a nepraktické, protože leštíte sukní karoserii a ani to nevypadá dobře. Sukně má ovšem další kouzlo, v mužích mnohem snáze a rychleji probudí gentlemana, který okénka od auta umyje za vás.

Díky šatům a botám s podpatky se změní i držení těla a chůze. V teniskách a svetru jsem chodila velmi rychle, někdy jsem měla pocit, že snad závodím s celým světem, jak byla moje chůze divoká a zbrklá. Kalhoty spouštějí u řady žen chlapské chování. Obzvlášť je to patrné na řeči těla - například sedět s nohama od sebe a lokty se opírat o kolena, sedět s jednou nohou opřenou kotníkem o koleno druhé nohy, postávat s jednou nohou opřenou o zábradlí apod. V krásné sukni se mi chce přímo tančit, chodím lehčeji, zpomalila jsem a víc si toho mohu cestou vychutnat.

 Děti jsou z dlouhých sukní nadšené. Rády se sukní chytají a schovávají se pod ně. Díky velkým sukním mě velmi rychle najdou v každém davu – je to výrazný, neobyčejný prvek v úrovni jejich očí. Starší syn mi sám řekl, že se mu maminka líbí víc v sukni, protože je jako princezna. A mladší utvrdil mé rozhodnutí ve změně oblékání tím, že jednou, když jsem se pěkně oblékla a vzala si po dlouhé době širokou sukni, lodičky a sako, se na mě s úžasem a údivem podíval a řekl: „Jé! Máma vypadá jako holka!“ V podstatě tím vyjádřil, že vypadám žensky a že se mu to líbí. Další příjemnou změnou je, že když si obléknu šaty, cítím přirozenou potřebu lépe si upravit vlasy i obličej. Díky ženskému oblékání jsem se rozhodla, že se nenechám se opět ostříhat na krátko a nechávám si narůst dlouhé vlasy. Což je další významný ženský atribut, o kterém by mohl být celý článek. Ženské oblékání vás inspiruje a provokuje k tomu se o sebe lépe starat! Zamyslete se: „Kolik chlapů, chce mít doma „kluka“ v teplákách?“

Lidé, kteří mě neznají mi tipují mnohem nižší věk. Skoro při každé procházce městem, se se mnou zapovídá nějaká žena, která mi chce pochválit oblečení. Starší ženy vzpomínají na doby svého mládí, kdy nosily dlouhé sukně a mladší si uvědomují, jak je pro ženu nepěkné nosit roztrhané džínové kraťasy, byť je to výstřelek poslední módy. Muži jsou k ženě v šatech mnohem vstřícnější a méně odporují. Jakému muži se chce hádat se ženou v krásných šatech? Čím delší sukně, tím jsou mírnější, ochotnější, přístupnější a dokáží věci rychleji zařídit. Ženy z vás cítí ženskou sílu a energii a tím si bez jediného slova získáte větší respekt a převahu v komunikaci. Sukně a krásné šaty vám nejen zvednou sebevědomí, ale hlavně náladu. Cítíte se fajn, je jednodušší se usmívat, být pozitivní.

Cítíte se žensky, jste tedy správně naladěná, uvolněná, přirozenější. Zvolníte. Nepotřebujete si hrát na dokonalou a výkonnou. Zjemníte! Vaše gesta, pohledy, úsměvy budou měkčí, ladnější a přitažlivější. Váš tón hlasu a i mluvený projev bude vřelejší. Třeba objevíte nebo se vrátíte k věcem, které máte ráda. Já začala vyšívat a pomalu se vracím i k malování obrazů. Najednou se na to najde i čas! Každá žena, i když je pohlcena rodinou nebo kariérou nebo obojím, se potřebuje realizovat v typicky ženských činnostech, a tím nemám na mysli žehlení a luxování. I když i to – pokud se zklidníte po ženské stránce, nebudete vnímat jako nepříjemnou povinnost.

Sukně a šaty vám dávají mnoho možností, jak podtrhnou vaši krásu! V kalhotách je vidět každý centimetr, který vám někde chybí nebo přebývá. V pohodlné sukni se budete cítit lépe u budete celkově uvolněnější! Volné šaty a sukně jsou pohodlnější! Džíny prostě tlačí. Navíc s menstruačním cyklem se ženám často stává, že se v určité fázi cyklu více zaoblí a kalhoty, které jsou jim jindy akorát, dopínají hůře. V sukni vám bude dobře, i když třeba po Vánocích přiberete dvě kila… Toto je jen část vnějších změn, kterou mi do života přineslo odložení kalhot. Samozřejmě jak jsem už trochu naznačila, dochází i ke změnám vnitřním, tedy lepšímu pocitu sama ze sebe a na to navazujícím mezilidským vztahům. „Je snazší být dobrá a laskavá, když máte na sobě pěkné šaty.“

 

P. S.: Hmmm, nádhera, že? Souzním a vítám, také protože jsem v tomto duchu mluvil o kalhotách na ženách již v rámci přednášek za socialismu, pak jsem o tom v devadesátých letech min. stol. psal do blogu-respektu a Pozitivních novin, a sám to připomněl zde v květnu 2009. Připomínám ještě celkem nedávný (feministkami urážlivě braný) postřeh Ludvíka Vaculíka, který si v jednom ze svých úterních fejetonů posteskl, jak jsou ženy škaredší, když nosí kalhoty, že by to zakázal. Paní učitelka v e-mailu přidala ještě jednu souvislost k diskusi: Taky Tě napadla souvislost, teď mluvím pro změnu o chlapech, mezi oslovením „vole“ (pokud je to ještě oslovení, často to bývá konstanta bezobsažná) v mládí – a pozdějším sháněním viagry? Tady je ale příčin poklesu erektivnosti nejen českých mužů víc, a zadruhé, podezírám současnou volující omladinu obého pohlaví, že už vůbec netuší, že vůl je vykastrovaný býk.

http://blog.baraka.cz/2009/01/kalhoty/

http://olgastrnadova.blog.idnes.cz/c/473029/stesti-ukryte-pod-sukni.html?ref=vsimli