Výpisky nekorektní s komentářem

30.11.2016

Porodníkům jde o moc, matku neřeší, porod doma je bezpečnější, říká žena, která se soudí s Českem. Matka a dítě jsou spojitá nádoba, jejich bezpečí nejde oddělit, nejsem stroj. Každá žena by měla rodit tam, kde chce a kde jí to přijde správné, říká Alexandra Krejzová, která se soudí s Českem kvůli domácím porodům. Změna v jejich vnímání ve společnosti podle ní pomalu nastává, překážka je ale prý především v hlavách porodníků, kteří nechtějí spolupracovat s matkami. Podle Krejzové za tím může být jejich touha po moci, ovládání sektoru i ješitnost a peníze. Tvrdí, že nemocnicím jde jen o zdraví dítěte, o matku se prý přitom nestarají. Bezpečnost porodu ale podle ní určuje právě rozpoložení matky a její komfort. A dodává, že nechce, aby někdo zasahoval do její svobody a práv.

Matemašte, na to jsem čekal šestnáct let fakticky, a dvacet let teoreticky. Arogance inkvizice lékařsko-farmaceutického komplexu (termíny např. Stanislava Komárka i dr. Hnízdila) a diktátorské podmínky ve velkoporodnicích, nastavené za socialismu (přes dílčí kosmetická vylepšení, vynucená vzrůstajícím odporem části informovaných rodiček) totiž stále pokračují. Pokouším se ve svých knihách a přednáškách celou tu dobu naznačovat, že např. rostoucí kriminalita, drogová závislost a celkový úpadek české populace (i demokracie) je v přímé úměře k totalitním poměrům v nemocnicích a porodnicích. Všichni, i politici a psychopati u moci, jsme jen oběti obětí. Poslechněte si a podívejte se na statečnou, protože pět let zdravě naštvanou a svá práva porodit své děti doma obhajující ženu, maminku. Protože i ona je živoucím důkazem, že zatímco muž musí o své probuzení celé roky usilovat meditací a jinou očistou, ženě stačí přirozeně (nejlépe tedy doma, a dokonce orgasmicky) porodit.

Rovnost v alkoholu. Ženy ho poprvé v historii vypijí stejně jako muži. V generaci narozené koncem devadesátých let minulého století rozdíly prakticky vymizely, míra konzumace alkoholu u mužů nestoupla, rozdíly se vymazaly vyšší mírou konzumace žen. Podle vědců je to vedlejší produkt toho, že se pomalu smazávají rozdíly i v jiných oblastech života, nezdravý následek společenského pokroku. S tím, jak si ženy začaly zlepšovat vzdělání, zaměstnání a společenský status, mají též víc příležitostí k pití alkoholu, tvrdí vědci. Dalším z faktorů je též odkládání mateřství. Jenže ve hře je i trh, zlevnění piva a vína v supermarketech a specifická pozornost, kterou začali výrobci alkoholu věnovat právě ženám.

 http://xman.idnes.cz/zeny-piji-alkohol-muzi-0bs-/xman-styl.aspx?c=A161125_152051_xman-styl_fro

Hm, už jsem to letmo naznačil, ženy, bohužel, dosáhly emancipace a vyrovnaly se mužům nejen v co se týká podávání žádostí o rozvod, ale i v pití alkoholu. Hurá? A musím dodat, že i co se týká kouření cigaret (viz mé blogy na tato témata). To, že české děti jsou stále poškozenější, nemocnější, méně obratné, vulgárnější a agresivnější, je také následek kouření a pití piva či vína v těhotenství. Je přitom přirozené, že tahle generace bude k pití a kouření (a jiným požitkům digitálního věku) ještě náchylnější a ta další bude, viz výše, dalšími oběťmi obětí obětí. Jinými slovy, úpadek téhle uspěchané a užívající si civilizace je zřejmý a asi už nezastavitelný, a feministky (ne)prominou, velký podíl viny na tom mají právě emancipované podnikavé a mužsky myslící, chovající se a jednající emancipované ženy (které zvládají dokonale kritizovat, ale samy nesnesou jakoukoliv kritiku). Jauvajs…

V závěru nádherného dvoudílného dokumentu (Living in the material World) o životě a duchovních aspiracích George Harrisona (uváděla stanice ČT Art) hovořila jeho partnerka, která s ním prožila posledních třicet let, mimo jiné o tom, že se jí přátelé často ptávají, jak lze přežít v manželství tak dlouho. Hm, usmála se, chce to nerozvádět se. A dodala, že ke skutečnému pokroku a zkvalitnění vztahu dojde vždy až po překonání nějaké krize, a že ta vždycky přijde.

Hm, vy příliš vzdělané, kouřící a emancipované české úspěšné a bezprecedentně si užívající (a nesnesitelně snadno se rozvádějící) dámy… pojistkou lidstva, když to dobře dopadne, snad může být i to, že jste bezdětné a nepředáte dále své opilé, zkouřené a tedy nanejvýš sobecké geny. Že jsem to psal a říkal já, což z jednoho blogu nemohlo nic změnit, no nešť, jenže já většinou jen citoval světové odborníky a experty na to či ono: jak to, že nikdo nedal na jejich slova? Navíc pro nás neinformované překvapivý útok šílence s nožem na George několik let před jeho smrtí znovu prokázal bezbrannost laskavosti před psychopatickými šílenci, či pravdy a lásky před patologickými lháři a mocichtivými závistivci… o to víc je důležité rozeznat skutečné počátky a příčiny rostoucího počtu těch zlých… a jediné možné řešení – změnu porodnictví.

Podle některých odborníků sedmdesát až osmdesát procent žáků s diagnostikovanou dyskalkulií nemá ve skutečnosti žádnou vývojovou poruchu, ale jejich handicap vznikl špatným základem při výuce matematiky. Jan Korda, LN 15. 11. 16

Na Novém Zélandu se do školy chodí v uniformách, zatímco v Česku se hodně řeší, kdo se jak obléká. A to mělo vliv na vztahy mezi spolužáky. Sama je za uniformu ráda a vnímá tuto povinnost pozitivně. Dalším markantním rozdílem je to, že na Novém Zélandu děti prakticky nemají mobilní telefony. A také se v tamní škole prý vůbec nenapovídá a nepodvádí při testech. „Děti si tady žádné taháky nechystají. Zkrátka se tady nepodvádí,“ říká dvanáctiletá Klára. http://cestovani.idnes.cz/novy-zeland-dostalikova-08g-/kolem-sveta.aspx?c=A161129_122053_kolem-sveta_hig

Internet je nebezpečný jako azbest, varuje titulek dlouhého rozhovoru. Digitální média škodí vzdělání, empatii i vůli, říká německý psychiatr Manfred Spitzer v knize Kybernemoc. Technologie nás proměňují, přináší duchovní zkázu. Ničí naše myšlení. Existuje eminentní zájem několika amerických firem, aby byly malé děti připoutány k tabletům. Opakovaně se ukazuje, že děti, vyučované bez tabletů, dosahují lepších výsledků než ty, které se učí na tabletech. Dospělý mozek přílišným užíváním tabletů nanejvýš zakrní, ale co když se malým dětem vůbec nevyvinou některá mozková centra? Dnešní mladí lidé nejsou schopni se soustředit na více jak 15 minut, aniž by přitom nekontrolovali e-maily, nebo byli rušeni příchozími zprávami na Facebooku. Jak chcete vybudovat demokratickou společnost s lidmi, kteří raději tráví čas s virtuálními přáteli? Cituje Tereza Matějčková, LN 26. 11. 16

Hm, kolikrát jsem jen psal o tom, že české porodnice a školy jsou továrny na poškozené výrobky, a nabízel možnost třeba učit dívky pomocí učebnic matematiky, psaných ženami? A také o tom, že všechno příliš velké a s příliš velkou mocí je také příliš zkorumpovatelné a nehledí na zájmy lidí, ale na své zisky? O tom jak je wifi  a hraní počítačových stříleček škodlivé, jak média škodí a špiní? O lehkomyslnosti, s jakou věříme a skáčeme na špek nízké ceny výrobcům škodlivých potravin, přeslazených nápojů, ošizených udělátek s kurvítkem uvnitř? Nefungujícím právním systému atd.? Věřte, že mne vůbec nebaví mít pravdu… a stále dokola naznačovat, že řešit všechny lidské problémy ex post je pozdě: stačilo by správně rodit a vychovat.

Mladý a moderný pár sa rozhodol, že si spravia bábätko. Prestali používať antikoncepciu… mesiac, dva, tri, polrok… nič. Začali meniť polohy, nič. Vyskúšali bylinky, odvary, nič. Naobjednávali si doplnky stravy a lieky na potenciu a podporu plodnosti, nič nepomohlo.
Čo sa dá robiť – nakoniec išli k lekárovi: „Pán doktor, chceli by sme mat dieťatko, ale nijako sa nám nedari. Skúšali sme všetko, bez antikoncepcie, v rozličných polohách, hocijaké odvary a lieky, dokonca sme aj veštici volali… a nič!“ Lekár sa na nich tak dlho a skúmavo zahľadí a hovori: „Čo vám už načisto jebe, chlapi?!“

Hm, mohl jsem si ušetřit několik dlouhých a pečlivě stylizovaných blogů. V tomto vtipu jde o mysl začátečníka, o postfaktovou společnost a orientační zmatení mnohých, okořeněné politickou a genderovou korektností, o krizi vztahů a umatrixovaných lidech tak popletených záplavou zábavy, manipulací a hoaxů, až jim jebe… a navíc na téměř twitterovsky malé ploše probouzí spáče a natrhává realitu tak, že si toho příjemci a adresáti ani nevšimnou.

Demokracie (vláda lidu) je slabá, protože do ní mluví příliš mnoho nerozumných lidí. Rozum člověku dodnes nevládne a že je s tím třeba něco dělat. Oblíbený pojem liberální demokracie je nesmyslný, neboť liberalismus znamená „svobodu jen pro někoho“. Jeho zákonitým výsledkem je morálně uvadlá a nespokojená, bouřící se společnost. Bohumil Sláma

http://blog.aktualne.cz/blogy/bohumil-slama.php?itemid=28463

Rozum se přeceňuje, zejména u lidí, kteří jsou daleko více tvor emociální, a pak teprve někdy rozumní. Vše (i sklony k patologiím, agresivitě, závisti, neschopnost se poučit nebo dokonce zvládnout emoce) ale začíná špatným, poškozujícím porodem. Co takhle přestat se zabývat tím, co už změnit nelze, přestat ztrácet energii na vytírání dávno rozlitého mléka (a vymýšlení a zdokonalování nových mopů a hadrů), začít u sebe a možností poznat sám sebe, a pak se (buddhisticky) změnit?