Greta a Talya

24.2.2019

Děti a mladí lidé se právem obávají, že dnešní – staří – idiotští politikové jim zničí svět, v němž budou muset žít – a možná nepřežijí. V Británii totiž v pátek demonstrovalo v řadě britských měst 15 000  děti ve prospěch zásadních akcí proti globálnímu oteplování. Premiérka Mayová se vyjádřila, že je to „plýtváním vyučovacího času“. – Politikové ale v nečinnosti proti globálnímu oteplování proplýtvali třicet let, a to je vážnější, zní námitka školáků: „Jsem velmi zklamaná, že 15 000 školáků muselo dnes jít za školu a demonstrovat. Máme pocit, že jsme byli hluboce zrazeni minulými generacemi i minulými vládami.“

Začala to šestnáctiletá Greta Thunbergová, která v loni v září před švédským parlamentem začala stávkovat proti společenské laxnosti vůči klimatické krizi. Přidávaly se další tisíce mladých a Greta si vysloužila pozvání na ekonomické fórum do Davosu. Zatímco ostatní vládci ekonomického světa tam přiletěli svými soukromými letadly (bylo jich prý kolem 1500), Greta jela den a půl vlakem. Joj, hurá, že by tyhle pubertální vlaštovky udělaly Jaro?

Ostatně, nezaslouží si podobně rozzlobenou reakci i desítky let neřešená situace v českém porodnictví, ve které stále diktátorsky vše ovládá porodnická lobby starých poškozeně porozených idiotských politiků a porodníků?

https://blisty.cz/art/94530-15-000-britskych-skolaku-v-patek-protestovalo-proti-globalnimu-oteplovani.html

Je jak je, psal jsem posledně. A nepodléhejte panice, radil již kdysi autor slavné sf knihy Stopařův průvodce po galaxii… Ozval se mi známý, právník, který se před dvanácti lety rozešel se svou tehdejší přítelkyní, a já ho tehdy povzbuzoval, že se mu tak otevírají nové možnosti a to že je dobře. Našel si partnerku, která stejně jako on chtěla hodně dětí, a právě se nám narodila, opět doma ve vaně, čtvrtá holčička, sdělil hrdý vládce harému, když jsem ho chválil za další příspěvek k novému, sebevědomému leč muže a život respektujícímu ženství.

V čem tkví pozitivní poselství toho všeho současného egoistického spěchu k užívání si? Příliš rychle a jen ke svému sobeckému prospěchu naladěnému ženství emancipované seminářové bohyně totiž nechtějí mít (také pro výměnu rozkoše ze sexu za namáhavé rozmnožování) děti, a tedy, hurá, nepředá své geny a vymře.

O víkendech si chodívám společensky odpočinout do obchodního centra. Jenže jsem už tak unaven vedry a politikou a atmosférou společnosti (a změnami tlaku vzduchu a mé krve), že už ani nedojdu na Anděl, a musím někde sednout. Místo bylo v kóji u prodejny kávy a pečiva Paul. Uvnitř u stolečku seděla maminka s asi tříletou blondýnkou, která si nad smartfounem maminky zrovna oprašovala ručičky a mezitím prstíkem velmi soustředěně řešila nějaký deletovací prográmek pro nejmenší.

Vychoval jsem dvě dcery a následně dvě vnučky (coby noční hlídač jsem byl celé dny doma, odcházel jsem do práce v galerii každou druhu noc), tak jsem si blondýnečku z Francie vychutnával plnými doušky. Talya dštila budoucí pozitivní dokonalost (mé vnučky už budou maturovat), a já jí záviděl i mateřský klid a lásku její maminky. Hurá, po dvacetiletce marných pokusů upozorňovat na pokrytecké české porodnictví se sice jen sem tam, ale přece jen i u nás objevují důkazy, že jsem měl, v rámci svých přednášek o přirozených a laskavých porodech, pravdu jako trám… A doma bez lékařských zásahů uskutečněných porodů přibývá, právě tak jako ostrůvků pozitivní deviace. Malí buddhové obou pohlaví se smějí na jejich svět a přinášejí naději nejen sobě, ale i lidstvu.

Naznačuji, ostatně jako vždycky posledních třicet let, že ačkoliv je všude kolem v našem kousku vesmíru spíše  tma, světlo  se i díky holčičkám jako Talya a Greta  drží a obnovuje…