Laskavý, tichý a pomalý Silvestr 09

11.11.2009

 Zatímco většinový svět se na přelomu kalendářního roku vždy pravidelně ocitá v třaskání rachejtlí a postupném uspěchaném opilství (ať už alkoholem nebo televizními estrádami), roste počet těch, kteří si raději zajedou někam na hory nebo na Vysočinu zameditovat, zazpívat mantry a pobýt v klidu a pohodě. Zorganizoval jsem a vedl a zažil už hezkou řádku takových víkendů, a jsou stále lepší. Protože na ně jezdí už stále zkušenější vyhledávači klidu a míru, motivovaní užít si spíše niterné radosti z klidu a míru vně i zevnitř, než pozlátkového třpytu rádoby bujarého veselí na signál.

„Nemáme tolik času, abychom si mohli dovolit spěchat.“

Letošní Silvestr opět strávíme v prostorách ekologického a duchovního centra Padmafarma v Bělé u Jevíčka. Začínáme (pro šprty, nebo zrychlené, kteří potřebují více času ke zpomalení) klouzavě, ve středu večeří v 18:00, ale je možno pomalu přijet až ve čtvrtek 31. 12. 09 do 17.00, končí se v neděli 3. 1. 2010 obědem.

Ubytování: na molitanových matracích ve vlastním spacáku v několika společných pokojích, společné toalety a sprchy. Stravování: výborná vegetariánská kuchyně (vařit budou opět manželé Volmovi). Přezutí s sebou. Na místě budou k prodeji i mé knihy, CD a DVD, jakož i starší čísla časopisu Baraka. Máte-li, vezměte vlastní bubny, tibetské mísy, didžeridu.

mísyPadmaO čem to bude? Budu povídat o duchovnosti, pozitivním myšlení, o léčivé moci zpěvu, o rozdílech mezi muži a ženami, poslechneme si řadu unikátních hudebních ukázek. Prožijeme postupnou harmonizaci mozkových hemisfér, v klidu a neuspěchaně se naučíme (a vychutnáme si) alikvotní zpěv, vyzkoušíme tibetské mísy, ale i nové, zatím neznámé, ale unikátní terapeutické hudební nástroje (sférickou píšťalu, dešťovou hůl, sansulu, futujaru, hang drum), meditaci v chůzi, tibetský běh, komunikaci se stromy (v nedalekém nádherném parku vyhlášeného plicního sanatoria) a další metody uvolnění. Očištěni v klidu opustíme starý rok a do nového vkročíme meditací a zpěvem manter. A další dva dny si budeme všeho výše uvedeného pomalu užívat o sto šest.

Víkend bude stát 2 400 Kč na celé čtyři dny, 2000 pro ty, kteří začnou až ve čtvrtek.

Informace a přihlášky u Lenky 731 979 445, info@padmafarma.cz, www.padmafarma.cz

Prosím přepošlete link na tento blog známým a těm, o kterých si myslíte, že by je to mohlo zajímat, díky.

 

Mantra tohoto Silvestra (na melodii 2. mantry z CD Deva and Miten in concert):

Všechno co chceš taky máš

Ticho je tvůj Otčenáš

Stačí přestat vyvádět

Klid a mír je rázem zpět