O čem by ženy měly vědět

18.10.2012

 Jak mi tak ženy posílají své dotazy, ukazuje se, že dorostla nová generace čerstvých vzdělaných a internetově zběhlých maminek, které ovšem nikdy nevystudovaly (stále se to vystudovat nedá), a nikde na internetu nenašly návod na to, jak být dokonalou maminkou (manželkou, milenkou, občankou) a šťastnou bytostí. Nebo jak se vypořádat s často negativním vztahem k otci, nebo jak se naučit nebýt zoufalá z toho, že byt není a např. se dvěma malými dětmi ani nemůže být neustále dokonale uklizený (ukazuje se, že vzdělané ženy s tituly neznají heslo „Bordel v bytě, šťastné dítě“). Nebo chválit své potomky nebo nechválit?

 Na cestě na Sklenářku a zpět (s několika šuplíky a regály, abych si to ve své mnišské cele dokonale, tedy cele zefektivnil) jsme s laskavým řidičem a stěhovákem (např. desky od stolu, na které je teď ne na zemi, ale v té správné a v noci pohodlné výšce umístěna má spací matrace) prodebatovali řadu duchovních a lidských témat, která můžeme probrat i živě, na přednášce v klubu Dajána (opět připomínám, že vstup je dobrovolný, takže neriskujete nic, a že ostych není na místě, protože neexistují univerzálně platná řešení ani hloupé otázky… jen hloupé odpovědi). Tak tedy:

 Peprná přednáška Vlasty Marka, autora mnoha kniha na věčná témata vztahů mezi muži a ženami či přirozených porodů, dědečka čtyř vnoučat a alternativního duchovního učitele, zcela neinvenčně ale výstižně nazvaná Co by měly ženy vědět se koná (a bude natáčena na video a posléze umístěna na Youtube) 8.11. 2012 od 19 do 21 hod. na adrese Jaurisova 4, Praha 4 – Nusle (tram. č. 11, zastávka pod Jezerkou, www.dajanapraha.cz).

 Navíc zcela výjimečně, o pár dnů dříve, si s ním mohou zájemci popovídat i na semináři Léčení zvukem (2. – 4. 11.), kde v sobotu 3.11. po obědě, cca od 14 do 16 hod., bude hostem (se svým nadšením a zkušenostmi se zvukem, jeho léčivými a harmonizačními účinky, a veselými příhodami z podobných seminářů v posledních třiceti letech). Připomínám, že tam mají několik světově unikátních terapeutických hudebních nástrojů, a dokonce poslední zbytky mých knih k prodeji. Otázky vás třeba napadnou při sledování prvního a dalších dílů tamtéž natočeného videa (http://www.youtube.com/watch?v=wnuwSdagEvA)