KPZ mediální obrany

14.8.2016

V dobách, kdy vycházely jen noviny komunistů, tedy Rudé Právo, jsme všichni věděli, jak moc jejich média lakují svět na tu jejich rudou. Dnes ovšem, po zvládnutí umění nalézat v tehdejších zprávách cokoliv pozitivního a pravdě přece jen podobnějšího (prostě tak, že když se psalo o kapitalismu, stačilo pomyslné znaménko mínus v duchu přehodit na plus, a sledovali jsme, dle slavné hlášky z tehdejší komedie, jen to, co nastavovalo zrcadlo…) nastala další mediálně nebezpečná doba: informací a zdánlivě důvěryhodných zpráv je tolik, a my tak líní a mediálně nevzdělané, že důvěřujeme a věříme nesmyslům. Podvedený samozřejmě nikdy nemůže tušit, kdy a jak ho podvedou, ale může být obezřetný a neskákat hned každé zprávě na špek. Jakási krabička poslední záchrany by měla být v mediálně mentální výbavě každého uživatele internetu nebo sociálních sítí (a čtenáře novin a časopisů), a zvláště (těhotných, tzv. emancipovaných, naivních a lékaři zbytečně strašených) žen. Budu pro většinu neinformovaných čtenářek a rodiček možná až příliš užaslý a nápravně upřímný – protože jde o život (a jeho kvalitu).

Po porodu se žena cítí unavená. S příchodem miminka na svět přicházejí nové povinnosti a my chceme maminkám zpříjemnit odchod domů, aby se cítily po všech stránkách co nejlépe, a tak maminky při odchodu domů nalíčí kosmetička, popisuje vrchní sestra gynekologicko-porodnického oddělení Alena Valová. A PR hurá článek neuvěřitelně pokračuje: V rámci celé České republiky klesá porodnost, v jihlavské porodnici je tomu ale naopak. Zde se rodí stále více dětí. „Maminkám se snažíme vycházet maximálně vstříc, proto si nás vyhledávají i ženy třeba z Prahy nebo Brna. Máme opravené porodní pokoje, chceme, aby se u nás ženy měly co nejlépe,“ popisuje primář gynekologicko-porodnického oddělení Aleš Roztočil. Mimochodem, je to uznávaný odborník a autor porodnicko-patologické literatury – takže čím jiným než komplikacemi nejhoršího typu má přeplněnou hlavu, anebo jinak, co všechno musí kosmeticky zamalovávat?

Hm, dámy a hlavně těhotné a rodičky, pokud si vše samy předem několikrát nepotvrdíte, nevěřte povrchním (podstatu zakrývajícím) zprávám o tom, jak jsou (a budou) na vás v porodnicích milí (oni totiž to skutečně důležité zamlčují, ale kvůli svým ziskům, když rodičky lapají, kosmeticky jim zpívají). Už vám někdo řekl, že po šťastném těhotenství bývá porod obvykle snadný, tedy bezbolestný a někdy až orgasmický, a rodička tedy rozhodně unavená není? Při vší úctě k primářovi, který je přímo v této kosmetické zprávě na růžovo možná nevinně, přes podobně kosmetické úpravy a rutinními ženu a dítě poškozujícími postupy se však na totalitním českém porodnickém systému také aktivně podílí. Apeluji na selský rozum a soudnost čtenářů i čtenářek – pozorně si přečtěte uvedená čísla a divte se, co že mají naznačovat: V roce 2014 bylo v jihlavské porodnici 1 163 porodů, loni 1 087 porodů a letos se už překročilo číslo 700, což vypadá na vzestupnou tendenci. K dnešnímu dni se v jihlavské porodnici narodilo od začátku srpna 46 miminek. Kde že je ta vzestupná tendence?

Dámy, a hlavně vy (v budoucnu) těhotné, protože právě vás se tohle bytostně týká: nevěřte bílým plášťům, ale ani podivně podlézavým médiím a žurnalistkám: Kromě univerzit nikde neřádí fenomén skupinového myšlení tak jako právě v médiích, kde jeden od druhého skrytě opisuje, aby mohl hrdě demonstrovat své správné postoje a byl za to odměněn kladnými body v názorové bublině svého prostředí, všiml si konečně i publicista Bohumil Pečinka (Reflex 32/16). A naznačuje současnou běžné populaci nevnímanou realitu: Digitální média a sociální sítě sice rychle dokážou spojovat a mobilizovat lidi, ale dnes jsou v převážné míře zdrojem manipulací, dezinformací, nátlakových akcí, skrytého marketingu, plíživé reklamy a virálních lží. Rozdíl oproti tradičním médiím je jen ten, že tam se nikdo nečervená. V Německu se už dokonce vžil termín prolhaná média.

Jinými slovy, výše uvedená a naivně nadšenecká zpráva o tom, že rodičkám po porodu v jihlavské porodnici zmalují tváře, je typický hoax, špek, podvod, virální lež, zakrývající i třeba to, že s vámi pravděpodobně během porodu budou jednat jako s další diagnózou na běžícím pásu. Že svými zbytečnými leč rutinními zásahy až příliš často (z)působí celou řadu traumat, pak to nějak zbastlí a bez jakékoliv zodpovědnosti a záruky za kvalitu své práce vás zkasírují a propustí domů… zato ale nabídnou, že vám maskérka namaluje úsměv na obličej (rozumějte: zamaskuje důsledky všeho toho formálního a diktátorského, na zisk orientovaného přístupu systému, který považuje těhotenství za nemoc a porod za jeho operativní řešení – a vás za kavky k oškubání). No nekupte to!

Na psychice rodičky setsakra záleží, ne že ne: těhotná, která se na porod těší, a hlavně, není strašena různými většinou zbytečnými vyšetřeními a testy (rozumějte: obavami porodníků, kteří vystudovali jen patologické porody, a neustále myslí na to, co by se mohlo stát) a při porodu popoháněna a nucena rodit v té nejnebezpečnější poloze, téměř vleže na zádech, křikurtována do bezmoci (aby se porodníkům dobře operovalo), a okřikována (aby nekřičela a nerušila tak všechny ty bílé pláště na sále, kteří nikdy nepřiznají, že sice tuší, co všechno je špatně a jinde se dávno nedělá, ale přece nebudou narušovat své zavedené a tedy správné medicínské postoje)… porod protrpí, místo aby si jej užila.

Je už totiž prokázáno, že ta, která si těhotenství užije (jako devítiměsíční meditaci), umí a dokáže pak i bez tak důležitě se tvářících (a do přirozeného průběhu porodu netrpělivě zasahujících) porodníků a anesteziologů porodit hladce, bezpečně (jaké překvapení!) a často bezbolestně či orgasmicky! Rozumějte: porodníci a jiní chirurgové nejsou (jak sami uvádějí) u porodu 85 % žen vůbec třeba!

Co se týká současných prolhaných a na zisk (jako porodnictví) orientovaných médií, my starší jsme v tomto oboru kdysi prošli školou samovzdělání – jak se ale se současnými mediálními nepravdami vyrovnává současná historií nepoučená mladá generace, narozená do kapitalismu s volnou rukou trhu? Vypadá to, že nijak, a že stále větší část populace, zvláště té ženské, tiše a navíc ochotně naletí jak na dnes tak vědecky propracovanou reklamu (ale i nadstandard císařském řezu nebo onu kosmetiku po porodu), a hlavně zmanipulovaným a manipulujícím médiím. Uff. Dámy, vzmužte se, a nenechejte si to všechno lakování ale i zatajování informací, tak jako v minulém blogu zmíněná maminka, líbit! Když už se svět rozpadá a vítězí psychopati a křiklouni, změňte, co jedině vy změnit můžete: porodnictví. Začít můžete třeba tím, že si uvědomíte nezbytnost výše naznačené mediální KPZ a nebudete za užitečné idiotky. Pardon, poslušné nesamostatné ovčanky. Protože to oni, porodníci, jsou tady pro vás, nikoliv vy pro ně…