Pasti a propasti

21.5.2018

Snad už začínají mít některé čtenářky dost bulvarizace médií. Snad už jim začíná aspoň trošku docházet oprávněnost tvrzení, třeba že Prachy, jen prachy, nečekají, jen po nich sáhneš, a už tě mají… což ovšem také platí i na další sféry závislostí: Drogy, jenom drogy… anebo Podej sexu prst… Vše je přitom v podstatě jen důsledek tělesného a hormonálního nastavení a tréninku těla. Ono totiž přes (vysokoškolské) vzdělání a proklamace filosofů a politiků jsme stále jen opičky, které, když mají možnost stisknutím páčky si dopřát slast, umačkají se páčkou k smrti. K témuž, jen delší cestou, míří i tahle společnost.

V dobách lovců mamutů, anebo později v době, kdy existovalo jen několik seriózních novin a časopisů, byla pravda rozeznatelná, varování srozumitelná, a žurnalistika konstruktivní. Závislost na neustálém přísunu naplnění bažení narůstá do výšin, o který se pesimisté minulosti ani neodvážili snít. A propracovanost reklam a jejich lživost a stále větší zisky výrobců a různých dealerů jsou, přes lesklé obaly a rádoby optimistické slogany, jen pasti a stále víc i propasti, např. kouření (když kouří a pije chlap, zničí si čich, plíce, játra, natrénuje ego a negativně ovlivní vnuky, ale když kouří a pije slečna, bude mít potíže s početím, těhotenstvím, porodem, zdravím na celý život atd.), ale i naivně všeobecná důvěra v muže porodníky a velkoporodnice, a samozřejmě i prostituce (prostitutky se nechtějí líbat, a přeruší si tak čakrový oběh energie v oblasti krku a celý další život mají nejen psychické, ale i tělesné potíže) a další.

Nemám nic proti ženám, naopak, závidím jim a obdivuje je (půl života říkám, že bych v tom příštím chtěl být ženou). Tedy ty normální, např. na ulicích z důchodcovské lavičky podezírám všechny holčičky z budoucí dokonalosti… snad se ještě někde v Evropě vyskytují ty normální, hravé a nezmanipulované prostředím, a dožijí se popubertálního věku, ale bohužel vím i o stále častějším výskytu čtyřletých holčiček, které mají omotány kolem prstíků a zneužívají pro své zatím malá ega nejen tatínky, ale i příbuzné a kamarádky. A rozhodně nejsem rád, že musím takto složitě dlouze a s tolika odkazy opakovaně varovat. Vše podstatné jsem už mnohokrát řekl a napsal, ale protože žádná neposlouchala, opakovat to musím. Jde totiž o jejich ale i náš život a jeho kvality.

Shrnuji: až na výdělečně chtivé studentky a barmanky snad už mnohé stigmatizované, protože krásné dívky, alespoň tuší, že prostituce je pro-past. Chtějí si jen vydělat, ale zaplatí podstatou svého ženství. Hnízdící a navíc emancipované ženy ještě relativně nedávno po dvacítce toužily a stále víc touží po kapitalistickém blahobytu, ale padají do neukojitelných pastí konzumu, a dnes také stále rostoucí propasti (touhy) po spotřebě slastí (a orgasmů). Internet a i většina tisku podléhá senzacím, a nejen alternativní servery nabízejí možnost stát se bohyní sexu za víkend (no nekupte to), nebo šíří naivní informace třeba o tom, že masturbace žen je zdraví prospěšná a zdravá (no neužívejte si, že). Uff.

211_1128Rozvod hned poté, co muž nepřinese květák, ale brambory, je past jak Brno. Taková žena (velmi často kuřačka) rychle měnící svetříky, seriály, boty a muže, se nenaučí žít v manželství, nezvládá komunikaci (to jí jde jen v partě rozvedených kuřaček), a je stále více nepoučitelnou matkou a kastrovací manželkou (oficiální termín gynekologů a psychologů).

Pastí je i přehnaná hygiena a neuvěřitelná spotřeba vody a šampónů (sprcha denně ráno a vana denně večer, spousta mastí a výživných krémů), což má v rozvinutých demokraciích odezvu v různých ekologicky zaměřených kampaních (u nás drogerie stále víc profitují a kampaněmi blbnou hospodyňky nejen k několikerému mytí vlasů - ty pak ztratí původní schopnost produkce přirozeného mazu, a vlasy jsou příliš suché, a tedy vyžadující časté mytí a lámou se) a miminek, což vyžaduje další a další různé aviváže a prášky. A to ani raději nezmiňuji kosmetický průmysl a plastickou chirurgii.

Příliš emancipované a náročné (zmalované, tedy klamající) ženy jsou dnes už pro mladé muže nepřekonatelnou překážkou v rámci zakládání rodin, protože když už taková má zdravý sex, tak si jeho přirozenost zničí právě masturbací… (což samozřejmě platí i o nejen ajťáckých chlapcích). Někdy jsou tihle pouhrovaní bledí právě ženám až nebezpeční (nedávný texaský student, který střílel na spolužáky, byl odmítnut, ale hlavně zostuzen spolužačkou). Přitom vyzkoušená obrana proti mužskému zhrubnutí dívek je třeba pouhá sukně.

Japonci podle nové studie japonského Národního institutu pro výzkum populace přes vládní podporu na zakládání rodin už nemají pomyšlení. 70 procent svobodných mužů a 60 procent svobodných žen, kterým je mezi osmnácti a čtyřiatřiceti lety, zůstává bez partnerského vztahu; kolem 42 procent mužů a 44 procent žen ve stejné kategorii navíc přiznalo, že ještě nikdy neměli pohlavní styk. Vypadá to, že k témuž směřujeme i my.

Pro muže dnešní doby je velmi těžké riskovat neúspěch při namlouvání, vyvíjet komunikační úsilí, které vede k sexu za účelem plození potomka. Současná společnost nabízí celou řadu velmi atraktivních a dostupných lákadel a sex se stal zábavou pro chudé. Nabízejí se různé zkratky, které umí uspokojit rychle, někdy i lépe, a bez rizika, jako pornografie, autoerotika, počítačový sex, upozorňuje urolog MUDr. Viktor Vik, Ph.D z kliniky Reprofit. Doba je vymknutá z kloubů, a trendů si poněkud ulítle ale přece všímají i politici: Manželství homosexuálů? Povede k muslimskému mnohoženství a konci západní civilizace, ptá se řečnicky poslanec Benda.

239_3913Samozřejmě ne za všechno mohou (české) ženy nebo (čeští) muži. Celý pokrokový a vyspělý svět prožívá krizi ženství a mužství. Tvrdím, že stav světa (klima, zemětřesení, sociální i ekonomické krize a neschopnost se mezistátně domluvit) zrcadlí stav lidských těl a duší. Pastí je vícero, ale jedna ženská, zvlášť rafinovaná, se jmenuje rychlokvašená (můj pracovní termín) emancipace. Rozmazování načančaných princezen vede pak v pubertě k namyšlenosti a ponižování spolužáků. Sled příčin a následků je většinou většině skrytý, ale vysledovatelný: frigidní pasivně konzumní (při milování jen leží a čekají, že kluci mají nastudovanou Kámasútru) či umasturbované slečny kuřačky (nebudou schopny dosáhnout přirozených a početí vylepšujících orgasmů) nejsou ani schopny vycítit (poškozené čichové buňky v nose) o co ve vztahu jde, a empaticky milovat (spíše jen vydírají své zmatené partnery). No nedivte se, když jsou odmala vychovávané neinformovanému matkami (co se týká porodu, třeba ujištováním dcer no když jsem to v porodnici přetrpěla já, přetrpíš to i ty).

Že by konečně změna špatně zapnutých knoflíčků dvacet osm let po sametové revoluci? Nejvíc potřeba je (při porodu) ohleduplnost a respekt. Podobně už se ví o škodlivosti oddělování dětí od matek s výjimkou času na kojení. Negativní důsledky poporodní separace se přenášejí až 4 generace daleko. Naše společnost s sebou nese zátěž z negativní praxe, která byla vlastní porodnicím v dobách komunismu (která ovšem převažuje v českých porodnicích až na výjimky dodnes: čeští porodníci a ministerští úředníci stále znemožňují nezávislé aktivity porodních asistentek, vznik malých porodních center, a prokazatelně pro ženy a děti výhodné porody doma). Naznačuji, že ženy samotné by měly víc křičet, podporovat přirozené porody, které by mohly a měly mnohé změnit, a dostat se z PROpasti českého porodnictví. A nepodléhat panice když čtou, že vystudovaní lékaři a psychologové, nabízejí pacientům léčení rakoviny milencem či změnou DNA.

Další nepřímý a zdánlivě nenápadný důkaz pasti žen na sebe samé? Podle dokumentu otištěném v Royal Society Open Science z analýzy půl milionu písní mezi 1985 a dneškem vyplynulo, že postupně ubývají šťastné a veselé písně a naopak přibývají smutnější a depresivnější, které vhánějí slzy do očí. Písničky také ztratily na „mužnosti„. Hm. Již Konfucius věděl, že když chce člověk zjistit, jaké poměry a vztahy panují v tom kterém státě, má si poslechnout, jaké písně tam hrají a zpívají.

Jak tedy ochránit malé holky a tedy i kluky a jejich budoucí muže a partnery? Třeba jen tím, že slečny a manažerky znovu začnou nosit sukně, a kluci přestanou bez větší námahy konzumovat vyretušovanou nahotu na internetu. Na jemnější a pro mnohé čtenářky náročnější rovině jde i o to, že jim budeme spíš naslouchat než je dirigovat, dovolíme jim spíš rozvíjet jejich vlastní tvořivé záměry než splňovat naše předsudečné představy, tvrdí Jaroslav Dušek. A poskytneme jim dostatek času a klidu, umožníme jim klást vlastní otázky, aby mohly rozvíjet svůj tvořivý potenciál, vlastní mohoucnost. Bude to mít nakonec výhody i pro nás. Děti zjistí, že nám mohou důvěřovat, že se učíme jim porozumět, že jsme jejich spojenci. Bude to oboustranně výhodné. Začneme své síly vzájemně násobit, přestaneme je tříštit.

A pokračuje i úvahou právě i o závislostech: Připadá mi, že nejsilnější, a navíc zcela skrytá, je závislost na myšlení. (Rozumějte: být svá, slepě nekopírovat bulvární a módní lesklé a pestré časopisy, reklamy a spolužačky). Víra, že řešení lze najít nějakými myšlenkovými kroky. Takováto závislost (např. naivní úvaha, že když si vydělám prostitucí na auto či byt, zůstanu stejná) postupně vede k odtržení od života, který se myšlenkám spíše vzpírá a dovede vždy nabídnout nečekaná překvapení, nad nimiž zůstává rozum stát.

Uff, už se mi ani nechce pokračovat. A tak raději denně s širokým úsměvem zdravím kolem procházející neznámé nekouřící, nezmalované, přirozeně krásné a usměvavé maminky s miminky v šátcích… 

Už Archimédes věděl, že demokracie nefunguje. Jak by mohla fungovat demokracie, vytvářená lidmi s emocemi doby kamenné? S ženami bez respektu k ženství, mateřství, partnerství a k mužům? S muži nerespektující (je samotné obohacující) jinakost žen? S dětmi rozenými násilně a ihned odnímanými matkám (anebo ve válkách zničených městech a zemích)? Těch několik procent násilně a traumaticky porozených dětí v dospělostí páchá až 90 % podvodů a trestných činů… Naznačuji další a další pasti a propasti, protože vše souvisí se vším ostatním, a začít musíme u sebe, dámy a pánové, že?