Drobné radosti smíchovské

12.11.2018

Zatímco události světové jsou stále zašmodrchanější, je jasné, že i pokud jde o drobné lidské radosti, co si člověk neudělá, mít nebude. A tak si kromě přírody vychutnávám existenci miminek, usměvavých maminek, a drobných radostí.
V ranním metru přistoupila žena s nádherným ovčákem. Sedl jsem si tak, abych na něho viděl, a ženě jsem dal zvednutým palcem najevo, jak mne dokonalá zenová existence jejího věrného hlídače těší. Vědomě se usmála a pyšně rozzářila. Vystupovala také, ale bylo mi podezřelé, že psa nechala volně a nezvedla vodítko. Dveře se otevřely a pes nadšeně vyrazil… k asi sto metrů vzdálenému páníčkovi: ihned začal štěkat radostí a vší psí silou se vítat.

Ve dnech babího léta v parcích znovu zpívali ptáčci, a na stromech ve dvoře jsem z balkónu mnohokrát pozoroval sojky, kavky, a strakapouda v pilné práci.

V rámci tenisového FED kapu se nachlazená Petra Kvitová v přestávce utkala se švýcarským důchodcem, který v brejličkách a s dřevěnou raketou začal pinkat s dvojnásobnou wimbledonskou vítězkou. Jenže pak k překvapení všech přitvrdil a začal tenistku prohánět, a dokonce jí uštědřil servírovací eso. Když si pak podávali ruku přes síť, Petra anglicky prohodila: Nice to meet you, Tom… protože ač velmi dobře namaskovaného, Tomáše Berdycha poznala podle úderů.

Nejméně stovku blogů o nedobré a stále se zhoršující situaci stavu vztahů mezi českými příliš egoisticky emancipovanými ženami konečně vyvážil příspěvek žen samotných: užijte si.

https://www.youtube.com/watch?v=vwKLTVCJn6Q

Hm, všechno jinak, hned dvě přeemancipované dámy se mi ozvaly s radostnou zprávou, že to znají a již dva dny přeposílají na FB! Tumáščerte kropáč, ony nic nepochopily a netknuty snahou autorek videa, jedou dál na své seminářové (rozuměj, protimužské, nebo ať začnou muži!) koleji! Ufff