Jak si najít ženu

27.1.2016

Neustále potkávám muže (a ženy), kteří (které) si po rozchodu či rozvodu se svou partnerkou (se svým partnerem) velmi rychle znovu najdou k nim se nehodící tentýž typ a po roce dvou se zase bouřlivě rozejdou. Jak si tedy najít ženu (muže)? Řečnicky jsem se ptal sám sebe, a pokusil se (v polovině 90. let min. stol.) odpovědět. Stejnojmenný fejeton tehdy vyšel ve Světě namodro (Dana Dočekala). Google dnes už tak daleko do minulosti nedosáhne, tak si stáhněte z mého blogu celou verzi knihy Něco v síti, ve které fejeton vyšel v roce 1999 (snad bude i někde v antikvariátu). A protože se vyrojili zklamaní mladí muži, kteří si ne a ne najít dlouhodobou partnerku, a protože dnes to mají mladí partnerku hledající mužové těžší, a ještě těžší je pak si takovou delší dobu udržet, třeba jim tohle opakování a nabídka dalšího čtení pomůže… Pro vědecky založené masochisty totiž uvádím níže dlouhý seznam linků na další blogy k tématu.

Je dáno, že jsme lidé rozdílní. Někdo je vztekloun, jiný kliďas. Někdo vůdčí typ, jiný se tulí, někdo se rád mazlí a jiný se bojí i masáží. Jak najít kompatibilního životního (a sexuálního) partnera?

1) Věřte zodiaku a hlavně čínskému (buddhistickému) horoskopu. Kdykoliv se s kýmkoliv seznámíte, co nejrychleji si vzájemně (formou hry) o sobě a o tom druhém navzájem přečtěte, co jsem zač a hlavně jestli se k sobě hodíte. Funguje to.

2) Věřte hvězdám. Poraďte se s astrologem a nechejte si vypracovat nativní a partnerský horoskop. V těch základních směrech to funguje, až je to k nevíře. Mimochodem, v Indii je na venkově stále 90% sňatků dohodnuto rodiči a hlavně s astrologem. Mladí lidé se po prvé setkají až těsně před svatbou, ale díky tomu, že jsou „vybraní hvězdami“, prožijí dlouhý a šťastný společný život. Pasují k sobě.

3) Přestaňte na partnera myslet v egoistických termínech. Knihy, filmy a seriály jsou plné chlapáckých výrazů „já tě CHCI“, nebo „pomstím se ti tak, že ti přeberu ženu“ atd. Životní partner(ka) není zboží či předmět. Manželství (a následná rodina) je především dlouhodobé partnerství. Jakmile začnete na svého partnera myslet v termínech daru, změníte spoustu věcí.

4) Přečtěte si několik knih o tom, jak jsou ženy (muži) jiné (jiní). Dnešní psychologie a sociologie už má spoustu prokazatelných a pro mnohé překvapivých, i když po hlubším zamyšlení očekávatelných a jaksi logických, informací a důkazů o překvapivě hlubinné rozdílnosti ženského vnímání reality. Naučte se milovat a oceňovat rozdílnosti typu osobnosti: partnerka je tu také k tomu, aby vaše vlastnosti doplnila. Měla by tedy z principu být jiná.

5) Jakmile zjistíte, že má v rodině nebo matku hysterku, nebo začne i drobně hysterčit, anebo jakmile se ukáže, že je kuřačka, utíkéééjte! Protože mozek kuřačky baží jen po další dávce drogy (nikotinu), a z ní je stále větší sobec (schopný myslet na partnera vždy až v druhé řadě). Výjimky neexistují, kuřačky se nikdy nezmění.

Trénujte umění dávat. Změňte znaménko obvyklých mužských zvyklostí, dávejte, a vytvoříte v sobě imaginární prostor, kam dříve či později i „dostanete“. Vaše budoucí partnerka vás pak bude učit i „dostávat“… Ukazuje se, že končí epocha, ve které se muž a žena spojovali v manželství, protože to usnadňovalo ekonomické přežití. Ve dvou se lidé snáze uživili. Dnes už se ženy uživí snadno samy. Začíná nová epocha, kdy se muž a žena berou proto, aby jeden druhému pomohli na duchovní Cestě. Končí archetyp manželství jako ekonomické jednotky, začíná manželství jako archetyp duchovního partnerství.

Když v 60. letech začalo v Kalifornii hnutí „lidských potenciálů“, kterému se později dostalo názvu New Age, a ženy a posléze i muži začali meditovat, zdravě jíst, měnit způsoby, jak vnímat realitu atd. atd., po několika letech se ukázalo, že se mnohá zdánlivě fungující manželství rozpadla. Vidíte, jásali pesimističtí sociologové a psychologové starého ražení, je to škodlivý trend a k ničemu dobrému to není. Jenže za dalších pár let se ukázalo, že stará „ekonomická“ partnerství by se stejně (dříve či v tomto případě později) rozpadla, a že duchovně (i fyzicky) očištění jedinci si našli vhodnější a tolerantnější duchovní partnery. Rozzářili se, žili intenzívněji, hlubinněji, objevili v sobě mnoho nového a především schopnost dávat: všichni začali žít kvalitněji.

Jak si tedy najít ženu (muže) do nové epochy? Moudrý (a chytře líný) muž se na svou budoucí partnerku nejprve vyladí. Sestaví krátkou afirmaci (prosbu, mantru), nalepí si ji nad postel, a každý večer si přečte či odříká: Jsem takový a takový. Občas se mi něco nepovede, ale umím znovu začínat. Umím také to a to. Své budoucí partnerce mohu nabídnout mužnou sílu, ochranu, oporu, jistotu vztahu v dnešní nejistotě, lásku a společnou cestu. Jsem si jist, že někde žije žena mých snů. Žena, která mi na oplátku poskytne něhu, měkko, teplo, cit, umění pohladit, ženskost. Ženu, která potřebuje oporu a pocit jistoty. Jsem si jist, že spolu vytvoříme tolerantní a vzájemně kompatibilní pár.

Co se začne dít, když si takovou afirmativní mantru (samozřejmě individuálně doplněnou) každý večer polohlasně přeříkáte? Co když začnete na obvykle nezachytitelném vlnovém rozsahu vysílat podobné poselství, jaké vysílají motýlí samečci (a samičky je pak cítí na desítky kilometrů) – jsem tady, jsem tu pro tebe? Co když začnete i „vonět“ jinak, než jak voní agresívní egoista? Je prokázáno, že když si v čekárně, kde je deset židlí, sedne svobodný, ženu hledající muž na židli a potom jsou do (pokusné) prázdné čekárny postupně vpouštěny ženy, 90% z nich si sedne na židli, na které předtím seděl onen muž. Co když se pozitivně změní i spodní tóny vašeho hlasu (ženy je „slyší“ velmi dobře, a zatímco muži jsou odjakživa sváděni a lákáni zrakem, ženy odjakživa reagují na mužský hlas)?

Věřte, že to funguje. Zkuste měsíc, dva, tři takto vysílat. Určitě pak, jakoby náhodou, potkáte (ale ne ve vinárně nebo v supermarketu při výprodeji) ženu svých představ, a když si později budete vykládat, jak jste se našli, zjistíte spoustu ne náhodných detailů, svědčících o tom, že jste oba dva byli k sobě postupně neodolatelně „osudem“ přitahováni a nemohli jste se nepotkat.

 

Dodatek ze současnosti: Zamilovanost, kdy jsou oba hormonálně zblblí, a milují na tom druhém všechno, i drobné vady na kráse či charakteru (mozek nedostatky velkoryse přehlíží: racionalita je u zamilovaného vypnuta, jinak by se ti dva nikdy nepotkali a nedali dohromady), vydrží nanejvýš rok dva. Pak ovšem zamilovanost (včetně hormonů, které to způsobují) vyprchá, a nastupuje fáze lásky partnerské: společné živobytí, společné dovolené, společné příhody i trapasy pomáhají budovat dlouhodobý vztah (začíná převládat hormon mateřství a partnerství – oxytocin).

Dříve to zaručovaly děti, dnes babo raď… Současná doba emancipace, vzdělání, velmi pozdního mateřství a ekonomické samostatnosti žen ale přirozenost přechodu ze zamilovanosti ke vzájemně obohacujícímu a tolerantnímu partnerství značně narušuje. Když muž odjede na půl roku a déle někam daleko do světa, žena by měla jet s ním! Jinak bude mít jiné vzpomínky, jiné příhody, jiné odstíny myšlení (nezanedbatelný je negativní vliv již rozvedených kamarádek) – a vztah se nabourá.

Když začal před lety textař Horáček spolupracovat se skladatelem Hapkou, vzniklo z toho několik nádherných zamilovaných písniček. Pak Horáček odejel na delší dobu (vylepšit si angličtinu) do USA, a když se vrátil, po nějaké době přinesl text docela jiné písničky: S cizí ženou v cizím pokoji…

Naznačuji, že v dnešní době rychlých zábav (snadné nahraditelnosti svetříku, kabelky, auta či manžela) a navíc seminářových bohyň je velmi těžké udržet si ženu, která ještě před několika lety byla ideální a spokojená. Ale nic nového pod sluncem: už před pár sty lety slavný spisovatel napsal, že Žena je tvor, který neví, co chce, a nedá pokoj, dokud to nedostane…, jiný věděl, že I ten nejchytřejší muž si vybírá ženu v pytli…(nikdy nevíte, jak se ta vaše milovaná za pár let menstruačních cyklů a tikání biologických hodin promění), Puškin napsal pohádku O rybáři a zlaté rybce. A už i dávní taoisté věděli, že Ve věcech lásky je i ten největší duchovní učitel jako malej kluk… A navíc, současní příliš tolerantní muži, nebojte se občas přitvrdit a být mužní (viz i blog).

Takže shrnuji: když si předem zjistíte vzájemnou kompatibilitu (zodiak či čínský horoskop), vyloučíte kuřačky (budou stále víc egoistické), pojídačky uzenin a zlatokopky (hledejte ženy přirozené, nezmalované), a mezitím budete na sobě pracovat (platí: jakej šel, takovou našel…), a když pak přidáte každovečerní vysílání informací kdo jsem a co nabízím…

 

P. S.: Pro šprty obou pohlaví (a studenty motivované zkoumáním odlišnosti žen a mužů) uvádím obsažnější leč i tak vybranou blogografii, tedy další možnosti, jak si počíst o druhém pohlaví a dovědět se něco současnějšího i o tom svém. Naznačuji, že stačí se správně rozhodnout, a protože je kde hledat jiné než obvyklé mrtvobroučí nebo útěkové řešení, nalézat. Třeba se navíc najde nadšenec, který ty nejlepší blogy v budoucnu vybere a knižně, či jako e-knihu, je vydá.

Spíše pro muže:

http://blog.baraka.cz/2010/03/co-oko-muze-nevidi/

http://blog.baraka.cz/2015/01/jak-foxterier-krysou/

http://blog.baraka.cz/2009/01/nedorozumeni/

http://blog.baraka.cz/2010/03/rozdil-2/

http://blog.baraka.cz/2010/01/prepych-a-moc/

http://blog.baraka.cz/2009/12/bez-ohledu/

http://blog.baraka.cz/2009/11/kusanec-stesti/

http://blog.baraka.cz/2009/11/prohry-a-testosteron/

http://blog.baraka.cz/2009/10/rozvody-a-jine-svody/

http://blog.baraka.cz/2009/10/hojnost/

http://blog.baraka.cz/2009/01/zvladnout-zlazy/

http://blog.baraka.cz/2009/01/zeny-a-blahobyt/

http://blog.baraka.cz/2009/01/chybejici-obliny/

http://blog.baraka.cz/2009/01/v-pytli/

http://blog.baraka.cz/2009/01/proc-zeny-mysli-jak-mysli/

http://blog.baraka.cz/2009/01/syndrom-seminarove-bohyne/

http://blog.baraka.cz/2009/01/cesta-muze-a-zeny/

http://blog.baraka.cz/2009/01/skutecne-priciny-domaciho-nasili/

http://blog.baraka.cz/2014/10/zmizely/

 

Spíše pro ženy:

http://blog.baraka.cz/2009/01/muzskozenska-nedorozumeni/

http://blog.baraka.cz/2009/01/muzi-jsou-citit-jinak/

http://blog.baraka.cz/2009/01/sebehledackam/

http://blog.baraka.cz/2009/01/prohrou-k-vitezstvi/

http://blog.baraka.cz/2010/12/telo-zenu-neomezuje/

http://blog.baraka.cz/2009/07/desatero-stastneho-manzelstvi-verze-pro-zeny/

http://blog.baraka.cz/2009/01/prijeti/

http://blog.baraka.cz/2009/01/vsemi-mastmi-mazane/

http://blog.baraka.cz/2009/01/po-porodu-se-zmenil/

http://blog.baraka.cz/2009/01/nemuzes-mit-vsechno/

http://blog.baraka.cz/2009/01/neha-nad-zlato-i-sex/

http://blog.baraka.cz/2009/01/knihy-o-zarucenem-sexu/

http://blog.baraka.cz/2009/01/kdybych-znovu-zila-se-svym-muzem%e2%80%a6/

http://blog.baraka.cz/2009/01/kalhoty/

http://blog.baraka.cz/2010/03/krasne-mlade-osamele/

http://blog.baraka.cz/2011/04/gumova-a-nafukovaci/

http://blog.baraka.cz/2009/01/holcicky/

http://blog.baraka.cz/2009/01/emancipovana/

http://blog.baraka.cz/2009/01/dva-rozdilne-mozky/

http://blog.baraka.cz/2009/01/deset-nejvetsich-hlouposti-jimiz-si-zeny-komplikuji-zivot/

http://blog.baraka.cz/2009/01/desatero-predpokladu/

http://blog.baraka.cz/2009/01/byt-sama-sebou/

http://blog.baraka.cz/2011/07/vypisky-o-feminismu/

http://blog.baraka.cz/2013/08/co-neni-laska/

http://blog.baraka.cz/2010/04/maskarada-zenstvi/

http://blog.baraka.cz/2015/08/suknemi-za-mir/

http://blog.baraka.cz/2015/02/zenske-zmateni/

http://blog.baraka.cz/2015/07/ganga-prav/

http://blog.baraka.cz/2015/07/rehabilitace-bohyne-vaginy/

http://blog.baraka.cz/2015/07/cerne-diry/

http://blog.baraka.cz/2016/01/nedivim-se-jim/